spodenki mma
MMA Sporty walki Trening MMA

Trening MMA dla początkujących. Część 1 – strój

Nie bez powodu na rynku pojawiają się specjalne spodenki MMA. Wbrew pozorom, taki stan rzeczy nie jest do końca wymysłem producentów ubrań. Dzieje się tak dlatego, że różne dyscypliny sportu, a już na pewno różne sporty walki wymagają odrębnego podejścia do kwestii stroju.

Zalety dobrze dobranego stroju na trening MMA

To, co na siebie założysz, ma ogromny wpływ na to, jak będziesz się czuć w czasie ćwiczeń. Jasne – znajdą się osoby, które powiedzą, że można ćwiczyć we wszystkim. Ja jednak do nich nie należę. Właściwy strój to przede wszystkim komfort zawodnika. A ten jest najważniejszy – zarówno w czasie walki, jak i podczas przygotowań. Nikt mi nie powie, że lepiej mu się trenuje, kiedy spodenki, które ma na sobie, totalnie ograniczają ruchy.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo – źle dobrany strój może sprawić, że w czasie treningu z partnerem, nie będzie on w stanie nas chwycić. Tym samym możemy zrobić sobie krzywdę tylko przez to, że mamy kiepską koszulkę.

Właściwy strój to także czynnik, który wpływa na podniesienie efektywności samego treningu. Jeśli czujesz się dobrze i masz pełną swobodę ruchów, to z przygotowań do walki możesz wynieść dużo więcej. W końcu nie bez powodu zwraca się uwagę na każdy ruch w czasie wykonywania ćwiczeń.

Rushguardy, spodenki MMA – kompletujemy strój

Rashguardy to jeden z lepszych pomysłów na koszulki treningowe. Po pierwsze dlatego, że są obcisłe i nie krępują ruchów. Po drugie dlatego, że (jeśli ktoś nie nazwał zwykłej koszulki „rashguardem”) można je nosić w czasie treningów z partnerem. Nie wyślizgują się, nie haczą. Dla mnie to wybór numer 1.

Spodenki MMA – jeśli nie możesz znaleźć lub nie chcesz kupować specjalnych, to możesz pomyśleć o prostszym zamienniku. Zwykłe, sportowe spodenki również się nadadzą, ale pod warunkiem, że będą przylegać do ciała.

Czego nie zakładamy?

Przede wszystkim w czasie treningu nie mamy na sobie butów. Są też wykluczenia związane z koszulkami i spodenkami (szczególnie podczas treningu z partnerem) – nie ubieramy się w rzeczy, które mają kieszenie lub zamki. Rezygnujemy też z długich spodni. Poza tym, pamiętamy, żeby nie zakładać rzeczy za dużych, lub po prostu szerokich w nogawkach, czy rękawach.

Dodaj komentarz