plecak burton snowboard
Snowboard Sporty zimowe

Jeździsz na snowboardzie? Poznaj historię marki Burton

Niedługo zacznie się sezon zimowy i w końcu, każdy fan białego szaleństwa będzie mógł wyjąć z dna szafy swoje ubrania i akcesoria sportowe. Okazać się wtedy może, że w tym sezonie musisz całkowicie wymienić swoją garderobę, chcesz zamienić stary pokrowiec na nowy lub Twoje umiejętności poprawiły się na tyle, że potrzebujesz nowego sprzętu. W tej sytuacji, musisz poznać markę Burton- jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm, produkujących sprzęt i akcesoria snowboardowe. Można powiedzieć, że Burton jest „Nike snowboardingu”. Kurtki, rękawice, buty snowboardowe, deski, wiązania, plecaki Burton są dopracowane w najmniejszych szczegółach, ponieważ nikt, tak jak Burton nie zna lepiej potrzeb snowboardzistów. Poznaj krótką historię firmy, która doprowadziła ją na sam szczyt.

Co było na samym początku? Poznaj Jake`a Burtona Carpentera

 

plecak burton kurtka burtonAby dobrze zrozumieć filozofię i to, dlaczego marka powstała, trzeba cofnąć się około 40 lat wstecz- do początków powstania snowboardu (a właściwie jego prototypu). Jak większość wynalazków, powstał on przez zupełny przypadek. Twórcą prototypu deski był Sherman Poppen, Amerykanin który za namową swoich dzieci, połączył ze sobą dwie narty. Patent ten zarejestrował w latach 60 XX wieku, a prawa do produkcji przekazał firmie, która wytwarzała (o dziwo!) kule kręglarskie. Pomysł ten okazał się wielkim hitem, a w przeciągu jednego roku, sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy snurferów – tak ówcześnie nazywano sprzęt tego typu.

plecak burton

 

Pod koniec lat 60, Jake Burton Carpenter otrzymał w prezencie swoją pierwszą deskę, którą postanowił udoskonalić. Przez wiele lat pracował nad tym, aby zaawansowana technologicznie trafiła do masowej sprzedaży. Pod koniec lat 80 do sklepów trafiły pierwsze miękkie buty wiązane Burton. Plecaki, kurtki i inne akcesoria były następne w kolejce. Co ciekawe, w latach 90, Jake Burton postanowił wydać CD-ROM, na którym był zapisany interaktywny katalog marki, co tylko podkreślało jego innowacyjne myślenie i skupianie się na stałym doskonaleniu marki.

Firma Burton dziś

Obecnie, Burton Snowboarding to synonim jakości, innowacyjności, zaangażowania i różnorodności. Zdecydowanie, każdy amator sportów zimowych, znajdzie w asortymencie firmy wszystko, czego potrzebuje: kurtkę, spodnie, bieliznę termoaktywną, akcesoria takie jak: czapka, rękawiczki, ocieplacz, pokrowiec, a nawet sportowy plecak. Burton to również (a nawet przede wszystkim!) sprzęt świetnej jakości. Deski i wiązania możesz dopasować nie tylko pod względem wizualnym (marka słynie z wykorzystywania ciekawych, kolorowych i nieoczywistych wzorów), ale również swoich umiejętności i oczekiwań. Do dziś, Jake Burton sam wymyśla oraz testuje nowe rozwiązania. Mówi się, że najważniejsze decyzje w firmie, podejmowane są na stoku, w trakcie testów. Właściciel, polega nie tylko zdaniu swoich testerów i ekspertów, ale  sam spędza również na stokach ponad 100 dni w roku!
Co więcej, firma Burton ma ogromne zasługi dla rozwoju snowboardingu na całym świecie. Od dziesiątek lat jest sponsorem największych imprez sportowych, organizuje zawody oraz wspiera największe talenty.

plecak burton deska snowboardowaplecak burton pokrowiec

 

 

 

 

 

 

 

 

Marka z tradycjami, która zna się na snowboardingu jak nikt inny, to właśnie Burton. Jeśli jesteś snowboardzistą, bądź dopiero zaczynasz swoją przygodę z białym szaleństwem na stoku, zainteresuj się tą marką. Może się okazać, że już nigdy od niej nie odejdziesz. Jak mówi Jake, właściciel firmy: „Wybierz zajęcie związane ze swoją pasją i nigdy się nie poddawaj”. To właśnie klucz do sukcesu Burton.

Dodaj komentarz