mma sklep
MMA Sporty walki

Podsumowanie 42 gali KSW

W sobotę 3 marca 2018 roku w Atlas Arenie w Łodzi odbyła się 42 gala KSW. Był to wieczór pełen zaskoczeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Walka wieczoru stoczona została pomiędzy Mamedem Chalidowem i Tomaszem Nakurnem. Do klatki powrócił także Michał Materla, który zamierzał odzyskać mistrzowski pas. Jak zakończyły się wszystkie konfrontacje tego wieczoru? O tym poniżej.

Kategorie wagowe na 42 gali KSW

Na 42 gali KSW walki stoczyli zawodnicy w kategorii wagi lekkiej, półśredniej, średniej i półciężkiej oraz zawodniczki w wadze muszej. Walka o pas w wadze muszej stoczona została pomiędzy Ariane Lipski (Brazylijką polskiego pochodzenia) a Silvaną Juarez, natomiast o pas w wadze lekkiej zawalczyli Mateusz Gamrot i Grzegorz Szulakowski. Z kolei najważniejsze walki wieczoru odbył się w wadze półśredniej pomiędzy Michałem Materlą i Scottem Askhamem oraz w kategorii różnych wag między Mamedem Chalidowem (waga półśrednia) a Tomaszem Nakurnem (waga półciężka). Poza wymienionymi walkami tego wieczoru odbyło się jeszcze 5 innych pojedynków.

Debiutanckie pojedynki i nie tylko

Pierwsze emocje wywołała już pierwsza walka, kiedy to w swoim debiutanckim występie Krystian Kaszubowski w ekspresowym tempie pokonał Christophera Henze. W kategorii muszej starcie między dwoma debiutantkami Karoliną Owczarz i Pauliną Raszewską zakończyło się już po 60 sekundach. Zwycięstwo odniosła ta pierwsza. Konfrontacja między Łukaszem Jurkowskim a Martinem Zawadą miała stanowić rewanż za porażkę sprzed 12 lat tego pierwszego. Jednak po pierwszej rundzie tak zwany „Juras” doznał złamania mostka i nie mógł kontynuować walki. W walce o pas w kategorii lekkiej po czterech rundach zwycięstwo odniósł Mateusz Gamrot.

Walki wieczoru

Ostatnie dwie walki wieczoru w łódzkiej Atlas Arenie przyniosły ogromne emocje. Pierwsze związane były z bezlitosnym zwycięstwem Scotta Askhama nad Michałem Materlą, który został znokautowany już w pierwszej rundzie. Z kolei drugie starcie przyniosło nieoczekiwane zwycięstwo Nakurna, który poddał Chalidowa po 3 rundach. Tym samym była to pierwsza porażka Mameda w KSW.

Sponsor KSW 42

Podczas sobotniej gali KSW mogliśmy obserwować zmagania zawodników w ubraniach marki PitBull West Coast, który jest jednym ze sponsorów imprezy MMA. Sklep pitbull.pl oferuje szeroki asortyment odzieży sportowej, która zyskała uznanie wśród osób trenujących sporty walki. Doskonałej jakości materiały i odpowiednie kroje gwarantują profesjonalnym zawodnikom komfort i wygodę, tak ważną podczas zmagań konkursowych oraz treningów MMA. Sklep PitBull kieruje swoją ofertę także do osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, ponieważ marka ta wie, że odpowiedni strój to pierwszy krok do sukcesu.

Dodaj komentarz