kulturystyka mistrzostwa
Siłownia

Mistrzostwa Świata w kulturystyce Benidorm 2018 za nami. Polacy na podium!

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w kulturystyce, którym towarzyszył Puchar Świata w Fitnessie Plażowym oraz Mistrzostwa Elite Pro. Ta dwudniowa gala. miała miejsce w Benidorm, mieście we wschodniej Hiszpanii, do którego zjechali się najlepsi zawodnicy z całego świata. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów przyniósł wiele emocji polskim fanom tego efektownego sportu, gdyż na podium stanęło aż dwóch naszych reprezentantów.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia, zawodnicy prezentowali swoje sylwetki w kategoriach takich jak: kulturystyka klasyczna, fitness plażowe i Classic Physique (jest to konkurencja rozgrywana po raz pierwszy na Mistrzostwach, dlatego zawody w Benidorm przejdą zdecydowanie do historii). I to właśnie ta kategoria (do 171 cm) okazała się być szczęśliwa dla reprezentacja Polski- Tomasza Sadkowskiego. Stanął on na najniższym miejscu na podium i zgarnął brązowy medal. Zawodnik, mimo kontuzji, o której poinformował swoich fanów na Facebooku (zerwane ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia), nie poddał się i wywalczył dla Polski medal.
W kategorii kulturystyka klasyczna, zwycięzcą został Irańczyk-Szahid Badpi, drugie miejsce należało do Farshada Valipoura, również obywatela Iranu, a trzecie do Chińczyka Wenga Weia. Trzeba jednak przyznać, że musieli oni pokonać dużą grupę świetnych zawodników z Azji- szczególnie z Chin, Korei Południowej i Japonii.

Drugi dzień zmagań

Na powtórkę sukcesu, polscy fani sportów tego typu nie musieli długo czekać. W drugim dniu zawodów, w kategorii kulturystyka (do 90 kg), brązowy medal zdobył Bartosz Kowalski, mieszkaniec Bogatyni, który sportem sylwetkowym zajmuje się od 14 roku życia. Jest to niewątpliwie duży sukces tego sportowca, który na swoje osiągnięcia pracuje od najmłodszych lat. Ostatni dzień zmagań, został zdominowany przez zespół z Iranu- w klasyfikacji Overall (bez podziału na wzrost), zajęli oni 6 pierwszych miejsc. Złoto zdobył Roshanzamirtabari Mortez, drugie miejsce zajął Aliakbar Nik Bakht, a brąz zgarnął Seyedzinolabedin Mohammadi.

Wszystkim zwycięzcom, serdecznie gratulujemy! Najbliższe ważne wydarzenie tego typu odbędzie się 8-9 grudnia w Eindhoven w Holandii, gdzie odbędzie się impreza sportowa o nazwie SAP Weekend. Zawodnicy będą zmagać się w konkurencjach związanych z kulturystyką, sportami siłowymi, fitness oraz sportami walki.

Dodaj komentarz