Mikaela Shiffrin
Narciarstwo Sporty zimowe

Mikaela Shiffrin – pierwsza, najszybsza, najmłodsza

Sezon jeszcze się nie kończy, a mimo to, Mikaela Shiffrin ma za sobą już 10 zwycięstw, z czego ostatnie pochodzą tylko z ostatnich dni.

Nazwisko Mikaeli Shiffrin nie schodzi z ust pasjonatów narciarstwa alpejskiego. Ta młoda (22 lata), amerykańska zawodniczka jest już trzykrotną mistrzynią świata i mistrzynią olimpijską. Łącznie ma na koncie 41 zwycięstw.

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2017/2018

Przewaga Shiffrin w Pucharze Świata 2017/2018 jest ogromna. W generalnej klasyfikacji Pucharu Świata ma w tej chwili 1281 punktów, podczas gdy Wendy Holender, która uplasowała się na drugiej pozycji, ma ich zaledwie 560. Można zatem powiedzieć, że Amerykanka niezwykle skutecznie broni swojego zeszłorocznego tytułu.

Najmłodsza alpejska mistrzyni USA

Ten tytuł Mikaela Shiffrin zdobyła w wieku 15 lat. W sezonie 2010/2011 zadebiutowała w Pucharze Świata organizowanym w Szpindlerowym Młynie w Czechach. Z końcem 2011 roku miała na koncie pierwsze pucharowe punkty.

Złoty medal w slalomie

Amerykanka specjalizuje się w slalomie i w gigancie. Jej sukcesy tylko to potwierdzają. W sezonie 2012/2013 po raz pierwszy zdobyła Małą Kryształową Kulę w slalomie.

Mikaela ShiffrinTrzecia najmłodsza mistrzyni świata

To kolejny tytuł na koncie Mikaeli Shiffrin. Zdobyła go (co już chyba nie dziwi) w slalomie na mistrzostwach świata w Schladming, mając niespełna 18 lat. Za to została pierwszą najmłodszą alpejką w historii, która wywalczyła złoto na igrzyskach olimpijskich. Działo się to podczas IO w Soczi, 21 lutego 2014 roku.

Mikaela Shiffrin pochodzi z Vail w stanie Kolorado. Miejscowość jest bardzo znanym kurortem narciarskim, który zasłynął dzięki zawodom Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Również tak trzy razy odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Oprócz warunków geograficznych, karierze Shiffrin sprzyjało także kształtowanie jej pasji w rodzinie – na nartach jeżdżą zarówno rodzice, jak i brat zawodniczki.

Jako ciekawostkę można dodać, że na sprzęcie Mikaeli Shiffrin można zauważyć skrót „ABFTTB”. Znaczy on „Always Be Faster Than The Boys” (zawsze bądź szybsza od chłopców).

Dodaj komentarz