Sporty walki

KnockOut Boxing Night 5. Starcie Szpilka vs. Wach

Już w najbliższa sobotę, w samym sercu Śląska- w gliwickiej Arenie, odbędzie się niewątpliwie najważniejsza gala boksu zawodowego w Polsce, KnockOut Boxing Night 5. Wydarzenie to będzie gratką dla wszystkich fanów sportów walki, gdyż głównym punktem programu, a zarazem najważniejsza walką wieczoru, będzie starcie dwóch gigantów. Na ringu spotkają się Artur Szpilka i Mariusz Wach.

boks woda i ogień

 

Już po gali! Sprawdź wyniki tutaj: http://sportowe-informacje.com/knockout-boxing-night-5-sprawdz-wyniki/

 

 

Szpilka vs. Wach

Obaj są pretendentami do pasów mistrzowskich wagi ciężkiej. Jednak, na przestrzeni miesięcy Szpilka jak i Wach, zaliczyli spadki w rankingach i przeżywali trudne chwile w życiu prywatnym, co miało przełożenie również na sferę zawodową. Na ostatniej konferencji prasowej, zawodnicy w równym stopniu zapewniali o swojej pełnej gotowości do walki.

Gliwicka walka wieczoru zdecydowanie wzbudza bardzo silne emocje. Obaj kandydaci zdają sobie sprawę, że będzie to ich zawodowe „być czy nie być”. Artur Szpilka chce się podnieść po nieudanej walce z Deontayem Wilderem, w której poniósł dużą porażkę. Z kolei Mariusz Wach, chce udowodnić swoją wartość jako zawodnika i podkreślić, że jego walka z Wladimirem Kliczką nie była przypadkiem. Głównym wnioskiem po konferencji prasowej obu zawodników jest to, że podczas trwania walki nie będzie żadnych taryf ulgowych..

Co mówią zawodnicy?

Tą walką, „Szpila” chce udowodnić, że jest czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej i jednym z najlepszych bokserów w historii Polski. Pomimo swojego niedawnego spadku formy zapewnia, że nigdy nie był w tak dobrej formie, jak teraz. Jak zapewnia Artur, w sobotę na ringu będzie „wojna”.

Wach na konferencji prasowej podkreślał rolę przygotowań do walki. Zaznaczał również, że silnie pracował nad dynamiką i szybkością ruchów. Co więcej, zawodnik cieszy się z dobrej formy swojego konkurenta, gdyż widzowie będą mogli liczyć na emocjonującą walkę. Sam Wach mówi o tym, że „w sobotę będziemy sobie chcieli urwać głowy”.

Oprócz walki wieczoru, widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: Macieja Sulęckiego, Pawła Stępnia, Przemysława Zyśka, Marka Matyję czy Ewę Piątkowską.Wszystko wskazuje na to, że najbliższa sobota będzie dniem pełnym wrażeń. Na pewno w świecie boksu!

Dodaj komentarz