gliwicka hala Arena
Sporty walki

Knockout Boxing Night 5- sprawdź kto wygrał. Sporny wynik walki wieczoru

W ubiegłą sobotę (10.11.2018) w gliwickiej Arenie, odbyła się gala boksu Knockout Boxing Night 5. To emocjonujące wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, transmisję telewizyjną w szczytowym momencie oglądało aż 2 miliony osób, a całkowita liczba zgromadzonych fanów na hali sportowej wyniosła ponad 10 tysięcy.

Gala rozpoczęła się od łatwego zwycięstwa Przemysława Zyśka (9-0, 3 KO), który pokonał na punkty Igora Fanijana (16-17-3, 8 KO). Kolejnymi triumfatorami byli Łukasz Różański i Marek Matyja, którzy osiągnęli ekspresowe zwycięstwo poprzez nokaut. Pojedynek Maćka Sulęckiego z Michaelem Hamilcaro zakończył się już w 2 rundzie, zwycięstwem Polaka.

Jeśli chodzi o kobiety, mistrzowski pas federacji WBC w wadze super półśredniej, obroniła Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO). „Tygrysica” jednogłośnie pokonała na punkty Ornellę Domini (13-2, 3 KO).

Walka wieczoru

Zdecydowanie, najwięcej emocji dostarczyli kibicom bohaterowie walki wieczoru. „Szpila” (22-3, 15 KO) pokonał Mariusza Wacha (33-4, 17 KO) niejednogłośnie, decyzją sędziów. W 10 rundzie Artur Szpilka był na skraju nokautu, jednak to on zwyciężył. Sędziowie punktowali ten pojedynek: 97-93 i 95-94 dla Szpilki i 96-93 dla Wacha. Wynik ten wzbudził wiele kontrowersji, gdyż „Szpila” po walce wyglądał o wiele gorzej od swojego konkurenta.

Dodaj komentarz