skoki narciarskie zima
Sporty zimowe

Już za chwilę inauguracja PŚ w skokach narciarskich w Wiśle!

Mimo wcześniejszych obaw, spowodowanych nienaturalnie wysoką temperaturą w październiku i listopadzie, jest potwierdzone, że 40 sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich rozpocznie się 17 listopada na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Potrwa on do 24 marca 2019 roku.

Problemy z pogodą

Jednak, jeszcze kilka dni temu, o terminowe rozpoczęcie Pucharu Świata fani tej dyscypliny sportowej nie mogli być spokojni. Dobra pogoda sprawiła, iż organizatorzy konkursu nie byli pewni czy w ogóle się on odbędzie. Zbyt wysokie temperatury powodowały stałe topnienie wyprodukowanego wcześniej śniegu. Istniało więc duże ryzyko, że będzie go za mało, aby inauguracja Pucharu mogła się odbyć. Z racji tego, organizatorzy opracowali plan B, który zakładał, że w przypadku zbyt małej ilości białej pokrywy, zostanie ona dowieziona ciężarówkami ze Szczyrku. Na ten moment (13 listopada), dyrektor skoczni im. Adama Małysza potwierdza, że wszystkie osoby zaangażowane w organizację PŚ bacznie obserwują prognozy pogody oraz dbają o wystarczająca ilość wyprodukowanego śniegu.

Program inauguracji Pucharu Świata w Wiśle

Program rozpoczęcia PŚ w Wiśle jest rozłożony na 3 dni:
piątek (16.11.2018)
16:00- oficjalny trening (podzielony na 2 serie)
18:00- kwalifikacje
sobota (17.11.2018)
15:00- seria próbna
16:00- pierwsza seria konkursu (drużynowego)
niedziela (18.11.2018)
14:00- seria próbna
15:00- pierwsza seria konkursu (indywidualnego)

Ceny biletów

Osoby, które są zainteresowane doświadczaniem emocji na żywo, powinny przygotować się na spory wydatek. Cennik biletów został podzielony na różne kategorie, możemy więc kupić bilet indywidualny i rodzinny (2+1 oraz 2+2) oraz taki na jeden, bądź dwa dni (sobota+niedziela). Ceny miejsc siedzących wahają się od 220 do 660zł, w zależności od wybranego pakietu. Ceny miejsc stojących oscylują między 140 a 460 zł.

Stoch puchar mistrzostw świataChwila dla historii. Ubiegłoroczni zwycięzcy

Zeszłoroczny sezon pucharowy zakończył się świetnymi wynikami polskich sportowców. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej i zdobywcą Kryształowej Kuli był Kamil Stoch. W skokach drużynowych, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Norwegii. Polska grupa skoczków uplasowała się na pozycji 3, co dało fantastyczny i satysfakcjonujący rezultat. A jakie wyniki przyniesie nam Puchar Świata 2018/2019? Na efekty końcowe musimy w napięciu czekać do marca przyszłego roku.

Dodaj komentarz