activlab bcaa xtra
MMA Sporty walki

Od hydraulika do gwiazdy MMA, czyli historia Conora McGregora

Możemy nie znać światowej sławy bokserów, mistrzów świata w najcięższych dyscyplinach sportowych, ale każdy z nas zna Conora McGregora. Ten zawodnik MMA jeszcze kilka lat temu był biednym, irlandzkim hydraulikiem. Dziś jest to mężczyzna, który ma na koncie miliony. Co sprawiło, że dziś jest to najbardziej rozpoznawany zawodnik mieszanych sztuk walki na świecie?

Dzieciństwo

Conor Anthony McGregor urodził się 14 lipca 1988 roku w Dublinie. Jest synem Tony’ego i Margaret McGregor. Do dwunastego roku życia Conor interesował się piłką nożną, jednak z czasem ta dyscyplina zaczęła go nudzić. Nie postanowił zerwać ze światem sportu, lecz zmienił dziedzinę. Zaczął treningi w lokalnym klubie bokserskim. Ci, którzy oglądali walki tego zawodnika wiedzą, że ma on bardzo wybuchowy charakter. W dzieciństwie było wręcz przeciwnie. Młody Conor, mimo trenowania boksu, był bardzo cichym chłopcem, który był ofiarą mobbingu i był zastraszany i bity przez swoich rówieśników.

W wieku 15 lat postanowił zwiększyć swoje doświadczenie i poszerzyć treningi o inne dyscypliny. Tak zaczął trenować Kickboxing i Jujitsu. W roku 2006 przeprowadził się wraz z rodzicami do innej części Dublina i w tym samym roku poznał też zawodnika UFC, Toma Egana. Conor pod okiem Egana rozwijał swoje fighterskie możliwości, jednak nie wiązał jeszcze przyszłości z MMA. Na życie zarabiał jako hydraulik i mimo pracy nawet 12 godzin dziennie, znajdował czas na treningi.

Pierwsze zwycięstwa

Pierwsze zwycięstwo Conor zaliczył 17 lutego 2007. Tego dnia odbyła się amatorska walka między nim a Kieranem Campbellem. Pokonał swojego przeciwnika przez techniczny nokaut. Na widowni znajdowali się przedstawiciele profesjonalnych federacji i jeden z nich zobaczył talent w McGregorze. Efektem było podpisanie kontraktu w Irish Cage of Truth Promotion. Kiedy w roku 2008 zaczął trenować pod okiem Johna Kavanagha, postanowił rzucić pracę hydraulika i na poważnie zająć się sportami walki. To była najlepsza decyzja w jego dotychczasowym życiu.

Sukcesy i porażki

Podobno swoim rodzicom, którzy nie byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy, powiedział, że w wieku 25 lat będzie milionerem. Dotrzymał słowa. W MMA wystąpił po raz pierwszy 9 marca 2008 roku na lokalnej gali w Dublinie. Wygrana w tej walce była wynikiem technicznego nokautu na swoim przeciwniku. Kolejne lata jego kariery to głównie same zwycięstwa. Na 25 rozegranych zawodowych walk, aż 21 z nich to zwycięstwa. Conor McGregor jest pierwszym zawodnikiem MMA, który był jednocześnie mistrzem w kategorii piórkowej i lekkiej. Na jego koncie znajdują się także liczne wyróżnienia, a w tym tytuł Zagranicznego Zawodnika Roku czy Najwybitniejszego Zawodnika MMA.

Ciężka praca ponad wszystko

Osoby, które śledzą karierę tego zawodnika, nieraz mogli się poznać na jego trudnym charakterze. Z jednej strony kreuje się na ostrego zawodnika o ciętym języku, który nie waha się słownie narazić się swojemu przeciwnikowi przed walką. Z drugiej strony widzimy twarz kochającego ojca i męża, który wrzuca rodzinne zdjęcia na swoje konta w mediach społecznościowych. Czego nie chcielibyśmy nie powiedzieć o McGregorze, trzeba zgodnie przyznać, że jest to wybitny zawodnik MMA, który w wieku 31 lat zdobył to, o czym marzą jego starsi koledzy z branży. Conor osiągnął tak wiele dzięki ciężkiej pracy. Godziny treningów, wylewania potu i bólu mięśni nie poszły na marne. Tylko ciężką pracą i wyrzeczeniami można osiągnąć tak spektakularny sukces.

Bądź jak mistrz – stosuj suplementy: Activlab BCAA Xtra, USN BCAA i inne USN odżywki

Dla osób trenujących na siłowni i uprawiających sztuki walki Conor McGregor jest ogromną inspiracją. Mowa nie tylko o osiągniętych celach i odnotowanych sukcesach, ale także o sylwetce, jakiej dorobił się dzięki intensywnym treningom.

Efekty swojej pracy na siłowni można wspomóc stosowaniem odpowiedniej suplementacji. My szczególnie polecamy Activlab BCAA Xtra, który charakteryzuje się bardzo szerokim działaniem. Activlab BCAA Xtra dodaje organizmowi siły oraz ochrania mięśnie. Wpływa na szybszą regenerację organizmu po wysiłku oraz na przyrost masy mięśniowej i zwiększenie siły.

activlab-bcaa-xtra

Polecanym przez sportowców suplementem jest także USN BCAA, który jest antykatabolikiem. Obecność aminokwasów oraz kofeiny i tauryny sprawia, że USN BCAA jest suplementem dedykowanym osobom szczególnie aktywnym fizycznie. Może być przyjmowany przed treningiem na siłowni lub w trakcie jego trwania.

usn bcaa

USN odżywki to suplementy dla osób nie tylko trenujących na siłowni. Producent szczyci się tym, że zapewnia odżywki dla wszystkich sportowców, niezależnie od uprawianej dziedziny. USN odżywki to nie tylko aminokwasy, ale też białko czy kreatyna.

Dodaj komentarz