Siłownia

Dobra odzież termoaktywna?

Czasy zwykłych bawełnianych ubrań do ćwiczeń dawno minęły. Obecnie wszyscy chętnie sięgamy po odzież termoaktywną. Zakładamy ją na siłownię, na jogging, górską wspinaczkę czy na narty. Czy jednak zastanawiałeś się, jak właściwie działają ubrania tego rodzaju i czym charakteryzuje się dobra odzież termoaktywna?

Nie każde elastyczne ubranie o sportowym kroju i żywych kolorach – to ubranie termoaktywne. Wybierając koszulkę na siłownię czy do biegania – zwróć uwagę na opis producenta. Ubrania termoaktywne mają specjalne oznaczenia i dostępne są w trzech podstawowych rodzajach. Do wyboru mamy odzież, która zapewnia wentylację i odprowadzanie potu, odzież która ogrzewa oraz taką, która łączy oba zadania, czyli średnio ogrzewa i przy tym odprowadza wilgoć.

Jak to działa? Ubrania termoaktywne są szyte z wysokiej jakości, specjalnych materiałów, które mają właściwości odprowadzania wilgoci, a także są wysoce przepuszczalne. Skóra jest więc wentylowana, a przy tym ma barierę termoizolacyjną, dzięki czemu nie marzniemy. Specjalny materiał transportuje krople potu na zewnątrz. Są to materiały szybkoschnące. Gdy już raz wilgoć dostanie się na zewnątrz, nie ma możliwość ponownego wchłonięcia w materiał. Jest odparowywana. Nie dochodzi więc do namnażania się bakterii w strukturze tkaniny i do powstawania przykrego zapachu. Dodatkowo zredukowany zostaje dyskomfort związany z mokrymi ubraniami podczas wykonywania wzmożonego wysiłku fizycznego.

Idziemy na zakupy do sklepu sportowego

Wybierając termoaktywne ubrania – koszulki, legginsy na siłownię – warto sięgać po dobrej jakości produkty sprawdzonych marek. Lepiej raz zainwestować większą kwotę w dobrą odzież – niż wydawać mniejsze sumy na ubrania, które nie będą spełniały naszych oczekiwań. Dobra odzież termoaktywna będzie miała aerodynamiczny komfortowy krój i będzie zapewniać swobodę ruchów. Przy okazji będzie bardziej wytrzymała. Najważniejsza będzie zaś wysoka jakość zastosowanego w produkcji materiału. To od jego właściwości w głównej mierze zależne będzie nasze zadowolenie z zakupionej odzieży oraz komfort przy uprawianiu sportu.

Polecane marki bielizny termoaktywnej to między innymi Brubeck, Odlo czy Under Armour. Sklep, w którym dokonamy zakupu, warto wybrać z uwagą, ponieważ wielu sprzedawców oferuje dobrą firmową odzież w korzystnych cenach. Warto szukać oficjalnych sklepów partnerskich i bezpośrednich dystrybutorów, choć i w małych sklepach sportowych można spotkać dobre oferty, jeśli chodzi o markową odzież termoaktywną sportową oraz outdoorową.

Dodaj komentarz