dkw fight night
MMA Sporty walki

DKW Fight Night – debiutancka gala MMA w Polsce

Luty będzie czasem kolejnych zmian na polskim rynku MMA. Właśnie wtedy zadebiutuje u nas nowa organizacja – DKW Fight Night. Jak mówią jej założyciele, federacja DKW Fight Night powstała po to, żeby pomagać mniej znanym, a niezwykle utalentowanym zawodnikom w drodze na szczyty kariery.

DKW Fight Night 1 Dziki Wschód – 10 lutego w Chełmie

Pierwsza gala – „DKW Fight Night 1 Dziki Wschód” odbędzie się już za miesiąc, 10 lutego, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Na premierowej imprezie naprzeciwko siebie staną zawodnicy z klubów z całej Polski. Choć przeglądając dostępne nazwiska nie sposób przeoczyć ciążenie w kierunku chełmińskich zawodników.

Kto stanie w szranki?

Podczas gali zobaczymy zarówno powroty (Angelikę Sobczuk i Grzegorza Stelmasiewicza), a także debiuty (Kamil Mękała, który w Chełmie po raz pierwszy wystąpi w klatce). Nie zabraknie Giorgiego Esiavy, który po raz kolejny będzie mógł udowodnić, że pokładana w niego wiara nie jest bezpodstawna. Pojawią się również inni fighterzy – szczegóły i dokładny spis walk poznamy w najbliższym czasie.

Walka wieczoru – Kijańczuk vs. Strawa

Za to już teraz wiemy, że walka wieczoru będzie starciem Rafała Kijańczuka z Ireneuszem Strawą. W karierze pierwszego walki zawodowe to niemalże nowość, podczas gdy drugi ma już kilka lat doświadczenia. Mimo wszystko, bardzo trudno jest przewidzieć ostateczny efekt, więc z niecierpliwością czekamy na galę.

Zawodników będziemy mogli obserwować w walkach prowadzonych w dwóch formułach – SEMI-PRO i PRO. Pierwsze odbędą na dystansie 3×3 minuty, a drugie – 3×5 minut.

Nie tylko gale, ale też wsparcie zawodników

Powstała oficjalnie pod koniec ubiegłego roku federacja DKW Fight Night zapowiada, że swoje gale będzie organizować regularnie. Póki co właściciele organizacji mówią o 4, może 5 galach w ciągu roku. Jednak doniesienia wskazują na to, że usłyszymy o nich częściej. Planują bowiem organizować obozy i seminaria dla zawodników. Na takich spotkaniach młodzi i utalentowani uczestnicy będą mogli uczyć się pod pieczą doświadczonych graczy. Pozwoli im to nie tylko na opanowanie nowych technik, ale również ciągłe rozwijanie umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *