dkw fight night
MMA Sporty walki

DKW Fight Night – debiutancka gala MMA w Polsce

Luty będzie czasem kolejnych zmian na polskim rynku MMA. Właśnie wtedy zadebiutuje u nas nowa organizacja – DKW Fight Night. Jak mówią jej założyciele, federacja DKW Fight Night powstała po to, żeby pomagać mniej znanym, a niezwykle utalentowanym zawodnikom w drodze na szczyty kariery.

DKW Fight Night 1 Dziki Wschód – 10 lutego w Chełmie

Pierwsza gala – „DKW Fight Night 1 Dziki Wschód” odbędzie się już za miesiąc, 10 lutego, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Na premierowej imprezie naprzeciwko siebie staną zawodnicy z klubów z całej Polski. Choć przeglądając dostępne nazwiska nie sposób przeoczyć ciążenie w kierunku chełmińskich zawodników.

Kto stanie w szranki?

Podczas gali zobaczymy zarówno powroty (Angelikę Sobczuk i Grzegorza Stelmasiewicza), a także debiuty (Kamil Mękała, który w Chełmie po raz pierwszy wystąpi w klatce). Nie zabraknie Giorgiego Esiavy, który po raz kolejny będzie mógł udowodnić, że pokładana w niego wiara nie jest bezpodstawna. Pojawią się również inni fighterzy – szczegóły i dokładny spis walk poznamy w najbliższym czasie.

Walka wieczoru – Kijańczuk vs. Strawa

Za to już teraz wiemy, że walka wieczoru będzie starciem Rafała Kijańczuka z Ireneuszem Strawą. W karierze pierwszego walki zawodowe to niemalże nowość, podczas gdy drugi ma już kilka lat doświadczenia. Mimo wszystko, bardzo trudno jest przewidzieć ostateczny efekt, więc z niecierpliwością czekamy na galę.

Zawodników będziemy mogli obserwować w walkach prowadzonych w dwóch formułach – SEMI-PRO i PRO. Pierwsze odbędą na dystansie 3×3 minuty, a drugie – 3×5 minut.

Nie tylko gale, ale też wsparcie zawodników

Powstała oficjalnie pod koniec ubiegłego roku federacja DKW Fight Night zapowiada, że swoje gale będzie organizować regularnie. Póki co właściciele organizacji mówią o 4, może 5 galach w ciągu roku. Jednak doniesienia wskazują na to, że usłyszymy o nich częściej. Planują bowiem organizować obozy i seminaria dla zawodników. Na takich spotkaniach młodzi i utalentowani uczestnicy będą mogli uczyć się pod pieczą doświadczonych graczy. Pozwoli im to nie tylko na opanowanie nowych technik, ale również ciągłe rozwijanie umiejętności.

Dodaj komentarz